محمدرضا مغدانی چهارشنبه 6 مرداد 1395 11:38 ب.ظ نظرات ()

اگر گوشی شما گم شد یا به سرقت رفت از راه دور می توانید اطلاعاتش را پاک کنید.
خوشبختانه گوشی های اندرویدی همیشه راه حلی برای مشکلاتی که فکر میکنیم غیر قابل حل است دارند. اگر گوشی شما به سرقت رود یا گم شود نباید نگران شوید که روی آن عکس یا اطلاعات بسیار محرمانه ای دارید، از راه دور هم می توانید حافظه گوشی خود را پاک کنید. برای این کار کافی است که اگر گوشی شما اندرویدی است یک حسابکاربری مربوط به شرکت سازنده گوشی خود داشته باشید. مثلا اگر گوشی شما سامسونگ است. برای این کار قبل از هر چیز باید یک حساب کاربری جیمیل برای خود ایجاد کنید این کار را به سادگی با ورود به صفحه www.gmail.com می توانید انجام دهید. سپس برای ایجاد حساب کاربری سامسونگ خود به بخش تنظیمات گوشی خود مراجعه کرده و مراحل زیر را انجام دهید:

1. وارد بخش settings گوشی خود شوید
2. گزینه accounts را انتخاب نمایید
3. گزینه add account و سپس Samsung account را انتخاب کنید.
4. آدرس جیمیل خود را وارد کرده و یک پسورد برای آن وارد نمایید.
5. اکانت شما ساخته شده است.

حال که اکانت سامسونگ دارید به راحتی میتوانید بدون داشتن گوشی خود، رمز آن را عوض کنید. کافی است برای تغییر رمز خود مراحل زیر را دنبال کنید:
1.به آدرس google.com/android/devicemanager بروید و وارد اکانت گوگل خود شوید.
2. در صفحه بازشده، موبایلتان یا هر دستگاه دیگری که برای آن اکانت ساخته اید را انتخاب و سپس روی گزینه Erase کلیک کنید.
3. با استفاده از این گزینه می توانید بدون این که گوشی خود را در اختیار داشته باشید در اولین باری که گوشی شما به اینترنت متصل شود، کلیه فایل ها و اپلیکیشن های موجود روی گوشی خود را پاک کرده و هیچ چیزی باقی نگذارید.


*توجه : دوستان لطفا توجه داشته باشید که این کارها از قبل از اینکه خدایی نکرده گوشی شما به سرقت برود انجام دهید تا هنگامی که گوشی شما دوست عزیز به سرقت رفت به راحتی بتوانید اطلاعات شخصی خود اعم از فایل ها، برنامه ها و عکس ها از بین ببرید و البته ناگفته نماند که در صورتی که گوشی خود را از طرف سودجو پس نگرفتید اقدام به این کار کنید در غیراین صورت تصمیم، تصمیم شما می باشد

در پناه حق

با آموزش های دیگر با ما همراه باشید ....

نویسنده : محمدرضا مغدانی